Domů Info

PostHeaderIcon Info

nwlogo

Na tuto skupinu jsem narazil úplně náhodou. Bylo to myslím v roce 2001 jak jsem již dělal civilní službu. Jeden kolega mi půjčil desku Wishmaster. Řekl, že se mi to bude líbit, že se jedná o další kapelu stylu doom. Tak jsem byl zvědavý. Šok byl pro mně, když jsem zjistil, že se jedná o propojení operního zpěvu s dost dobrým heavy metalem. Prvně jsem tomu moc nemohl přijít na chuť, ale časem se mi to velmi zalíbilo. No a dnes je to druhá nejoblíbenější skupina (po Slayer). Zapomněl jsem dodat, že skupina pochází z Finska.
Rok 2005 přinesl hodně změn. Měl jsem možnost vidět kapelu živě v Chorzowie (Polsko) na velkém festivalu, kde zahrali super koncert. No a taky koncem října byla vyhozena ze skupiny zpěvačka Tarja Turunen. Skupina vydala ještě v roce 2006 nádherné dvd, ktere bylo posledním koncertem pro Tarju v Nightwish.
Od května 2007 známe jméno nové zpěvačky, je to Anette Olzon ze Švédska. Hlas už není tak "zajímavý", ale počkáme si na první desku s ní. Bohužel z desky číší rozporuplné pocity, chybí to "kouzlo", které kapela kdysi měla.


img1004

Aktualizováno (Čtvrtek, 01 Září 2011 10:42)